top of page

«Вмійте природу любити!» (на основі творів В.О.Сухомлинського)


Перша дія школи - не в школі, а природі.

Саме тут - "джерело слова і розуму".

В.О.Сухомлинський

Природа – це сад здоров’я, фізичного й духовного, як стверджував великий педагог. Школа під блакитним небом, уроки мислення на природі – то мандрівка до джерела емоцій, образного сприйняття світу, єднання з прекрасним і початок духовного здоров’я малечі. «Дитина, – писав В. О. Сухомлинський, – найкраще сприймає, осмислює і запам’ятовує знання тоді, коли вона їх переживає. Без емоційного ставлення до знань, без інтересу, подиву, задоволення, радості, впевненості та інших позитивних переживань неможливе успішне навчання».

В.О. Сухомлинський відстоював гармонійне поєднання різних організаційних форм навчання, радив учителям початкових класів не обмежуватися уроком, не протиставляти світові, затиснутому у чорну класну дошку, той, що пливе за вікном. «Можливо, все те, що приходить до розуму і серця дитини з книжок, з підручника, з уроку, саме й приходить лише тому, що поряд з книжкою – навколишній світ».

Саме тому, до 100-річчя від Дня народження В.О.Сухомлинського, Шнайдер Галина Данилівна із своїми вихованцями провела урок на природі "Вмійте природу любити". Вона коротенько ознайомила дітей із творчістю педагога та у дружньому колі вони переглянули світлини із його життя. Також діти пригадали твори педагога у міні-вікторині.

Другокласники уважно прослухали казку В.Сухомлинського "Про що співає ліс". Відгадували загадки. Дуже цікаво була проведена гра "Відгадай квітку за кольором". По закінченню уроку діти намалювали на піску свої спогади про подорож лісом та за красиві малюнка ставили собі лайки.







bottom of page